Home » Zdrowie i uroda » Zabiegi medycyny estetycznej po 40 roku życia

Zabiegi medycyny estetycznej po 40 roku życia

Chcąc nie chcąc, wszyscy prędzej czy później zaczynamy się starzeć i tracimy swój młody, świeży wygląd. Na kiepską prezencję zaczynamy narzekać już w wieku 40 lat. Jest to więc idealny okres na to, aby w końcu zdecydować się na pewne zabiegi medycyny estetycznej. Niektóre z nich zostały wręcz stworzone z myślą o dojrzałych osobach, które wciąż chcą się prezentować nienagannie. Co więc należy do takich zabiegów?

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem niechirurgicznym, który polega na wprowadzaniu w skórę różnych substancji o konkretnym działaniu. Najczęściej wstrzykuje się je za pomocą igły o odpowiedniej grubości lub wprowadza metodą elektropolacji. W przypadku zabiegu igłowego, należy stworzyć na skórze dużą ilość nakłuć, a następnie wstrzyknąć w nie preparat. Z tego zabiegu medycyny estetycznej można skorzystać w dowolnym wieku, jednak zaleca się go przede wszystkim dojrzałym, starszym osobom.  Należy jednak tutaj uzbroić się w cierpliwość. Mezoterapia przynosi bowiem dobre efekty, jednak trzeba na nie poczekać, w przeciwieństwie do wypełniania zmarszczek, które działa praktycznie automatycznie. Jednakże to właśnie substancje wprowadzone w skórę działają znacznie lepiej, bo odżywiają ją i regenerują od środka.

Wypełnianie kwasem usieciowanym

Chirurgia plastyczna skierowana do osób po czterdziestce to oczywiście nie tylko mezoterapia, ale także i np. zabieg wypełniania kwasem usieciowanym. Najczęściej kwas ten łączy się z innymi preparatami, aby mógł jeszcze lepiej zadziałać. Zabieg poprawia znacząco gęstość skóry i zaczyna ją ujędrniać. Radzi sobie także z przesuszeniami i nawilża oraz odżywia naskórek od wewnątrz. W klinikach chirurgii plastycznej często łączy się ten zabieg z mezoterapią, bo takie połączenie daje najlepsze efekty w przypadku chęci pozbycia się zmarszczek.

Zabiegi kwasem hialuronowym

Zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego szybko zyskały sporą popularność, bo odświeżają one wygląd skóry i nadają jej młodego wyglądu. Z powodzeniem radzą sobie z m.in. zmęczonym wyrazem twarzy. Nadają skórze promienny, radosny wygląd i ją odświeżają. Każda klinika chirurgii plastycznej ma już więc takie zabiegi w swojej ofercie. Co więcej, są to zabiegi całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne, dlatego można je regularnie powtarzać. Dają one naturalny efekt liftingowy i ujędrniający. Mogą również podnieść cały owal twarzy lub zmniejszyć zmarszczki. Kwas hialuronowy będzie więc idealnym preparatem dla dojrzałych osób.

Botoks

Zmarszczki mogą pojawiać się w każdym wieku, jednak uwydatniają się właśnie po czterdziestce. Warto wtedy po raz pierwszy wybrać się na zabiegi medycyny estetycznej z botoksem. Wstrzyknięty wokół skóry kwas kiełbasiany spłyci zmarszczki mimiczne i zapobiegnie ich powstawaniu. Można go stosować z powodzeniem na zmarszczki czołowe, które są zwykle pierwszą oznaką starości. Dodatkowo, botoks napina skórę, a przy tym jeśli zostanie prawidłowo wprowadzony, nie nadaje jej sztucznego wyglądu. Warto więc przekonać się i sprawdzić na własnej skórze, jak działa ten preparat.