Depilacja laserowa – fakty i mity

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest  absolutnym hitem ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Oszałamiające efekty, które można osiągnąć, a także gwarancja całkowitego bezpieczeństwa są z pewnością skuteczną reklamą, która przyciąga do salonów piękności nie tylko kobiety, ale także mężczyzn, którzy chcą pozbyć się nadmiernego owłosienia między innymi z pleców, ramion, albo klatki piersiowej.

Czy depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym?

Jak najbardziej. Może być na przykład depilacja laserowa PRIMELASE, która gwarantuje skuteczne pozbycie się zbędnego owłosienia metodą bezinwazyjną. Zabieg ten w żaden sposób nie powoduje uszkodzeń czy też różnych podrażnień skóry. Dlatego można go wykonywać w bardziej wrażliwych miejscach, takich jak pachy, strefa bikini, czy górna warga. Wiązka światła lasera przenika przez skórę niszcząc mieszki włosowe, jednak nie narusza w żadnym stopniu delikatnej struktury naskórka.

Czy zabieg jest bezbolesny?

Nie do końca ten zabieg można nazwać bezbolesnym. Pacjentka w czasie naświetlania może odczuwać mały dyskomfort objawiający się szczypaniem lub pieczeniem. Stopień odczuwania tego typu rzeczy zależy od indywidualnej wrażliwości na ból i jest różny dla każdej kobiety.

Dlaczego trzeba wykonywać parę zabiegów?

Zabieg trzeba powtórzyć, ponieważ nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Depilacja laserowa PRIMELASE  niszczy jedynie te włosy, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu, czyli są widoczne na powierzchni skóry. Ilość zabiegów również może się od siebie różnić, jednak wykonanie trzech serii naświetlana w parutygodniowych odstępach czasowych może pozwolić na skuteczne zredukowanie odrastających włosków.

Czy depilacja laserem daje trwałe efekty?

By osiągnąć trwałe rezultaty i całkowicie pozbyć się owłosienia, dobrze jest zdecydować się na 3-5 zabiegów. Po każdej jednej serii naświetlania włosy, które odrastają stają się cieńsze oraz słabsze, a już po 3 zabiegach można usunąć je stale od 80 do nawet 92% włosków. Jednakże u niektórych klientów zaleca się wykonanie tak zwanych „zabiegów utrwalających”. Robi się to zwykle po upływie dwóch lat od ostatniego naświetlenia. Doszczętnie zniszczy to owe pojedyncze włosy, które w niektórych miejscach mogą się pojawiać na skórze.

Na jakiej zasadzie działa światło lasera?

W depilacji laserowej PRIMELASE chodzi o to, że wykorzystuje się zjawisko fototermolizy. Oznacza to, że wiązka światła, które jest emitowane przez laser może przeniknąć przez skórę i od razu pochłaniana jest przez melaninę, czyli barwnik, którego największe stężenie znajduje się właśnie w mieszkach włosowych. Dzięki powstałej w ten sposób energii cieplnej możliwe jest skuteczne zniszczenie cebulek włosów.

Czy u każdej osoby depilacja laserowa jest tak samo skuteczna?

Niestety nie, ponieważ skuteczność tego typu zabiegów w większej mierze zależy od koloru karnacji, a także owłosienia. Najprościej jest usunąć włosy ciemne oraz grube. Z depilacji laserowej powinny jednak zrezygnować osoby, które posiadają bardzo ciemną karnację, czyli tacy, którzy posiadają wysokie stężenie melaniny w skórze właściwej i naskórku. Dlatego też tego zabiegu nie powinny się podejmować osoby, które się opalały przed wykonaniem depilacji.

Czy trzeba się jakoś przygotować do zabiegu?

Przede wszystkim przed zabiegiem nie wolno podrażniać skóry. Z tego powodu wszelkie depilatory elektryczne, wosk, gruboziarniste peelingi trzeba rzucić w kąt.  Dodatkowo pacjentom, którzy mają małą wrażliwość na ból, proponuje się przyjście na zabieg  troszkę wcześniej i posmarowanie naświetlanej skóry odpowiednią maścią znieczulającą.

Ponury
Author

Ponury