Home » Uncategorized » Letni sezon w kinach we Wrocławiu

Letni sezon w kinach we Wrocławiu

cinema-saloon-1542350Wakacje we Wrocławiu zapowiadają się naprawdę ciekawie. Szczególnie w kinach będzie się sporo działo. Oprócz premier filmowych, spotkamy się tu z atrakcyjnymi wydarzeniami i widowiskami, które zaciekawią zarówno młodszą, jak i starszą część widowni. Do jakiego kina i na co warto wybrać się w sezonie letnim we Wrocławiu?

Co na afiszach wrocławskiego Heliosa?

Przygoda w najlepszym wydaniu, masa najnowszej klasy efektów specjalnych, niesamowita wycieczka do świata pełnego dinozaurów – tak w skrócie można nazwać film, który przykuwa uwagę coraz większej rzeszy fanów kina. W Heliosie „Jurassic World”, bo właśnie o tej spektakularnej produkcji mowa, grany jest po kilka razy w ciągu dnia, dlatego niezależnie od tego, w jakiej porze dysponujemy wolnym czasem, zawsze możemy się tam wybrać, aby zobaczyć najnowszą odsłonę filmowej opowieści o świecie, którym zawładnęły pradawne gady.

Kino Helios ma także coś do zaoferowania wszystkim miłośnikom komedii. Każdy, kto ma ochotę oderwać się od codzienności i zafundować sobie w kilka ładnych godzin śmiechu, powinien wybrać się na Maraton Komedii, który odbędzie się 19 czerwca. Start imprezy planowany jest na godzinę 23. W repertuarze kilka najciekawszych produkcji sprzed ostatnich paru miesięcy, w tym: „Gorący pościg” i „Focus”. Wrocław nie zapomni również o repertuarze skomponowanym specjalnie dla pań – Helios zaprosi wszystkie przedstawicielki płci pięknej na Kino Kobiet – już 18 czerwca!

Ciekawe propozycje multikin we Wrocławiu

Nocne spotkania ze sztuką filmową nie tylko w Heliosie! Już 26 czerwca wszystkie nocne Marki i fani kina w jednym będą mieli okazję wybrać się na Noc Kina, która odbędzie się w Multikinie Pasaż Grunwaldzki. Wrocław, a także inne miasta w Polsce, miały już okazję gościć tą imprezę w poprzednich latach i zawsze należała ona do szczególnie udanych wydarzeń. W tym roku w Nocy Kina obejrzymy między innymi takie produkcje, jak: „Birdman”, „Coś za mną chodzi” i „To właśnie seks”.

W Multikinie Arkady Wrocławskie w wakacje zobaczymy mnóstwo seansów dla dzieci. Najmłodsi widzowie na pewno nie będą się nudzić, w repertuarze cała masa animacji i filmów familijnych, w tym: „Kapitan Szablozęby i skarb piratów”, „Pingwiny z Madagaskaru”, „Kraina jutra” i „Rechotek”. Kino Arkady Wrocławskie nie zapomina również o dojrzałych widzach, a dokładniej o sympatykach opery. 25 czerwca na dużym ekranie obejrzymy retransmisję opery pt. „Norma” z tekstem Felice Romaniego i muzyką Vincenza Belliniego. Widowisko to odbyło się w Gran Teatre de Liceu w Barcelonie na początku bieżącego roku. Wspaniałe wrażenia akustyczne i wizualne gwarantowane!

Nieco bardziej nietypowo…

Jak na sezon letni przystało, nie może obejść się bez imprez pod gołym niebem. Wrocław zaprasza na Słodową Wyspę, gdzie od 5 czerwca do końca wakacji, co weekend odbywają się seanse spod znaku Kina Plenerowego. Imprezie towarzyszy wspaniały klimat i moc ciekawych wrażeń filmowych.

Jak się okazuje, kino może być również doskonałym nośnikiem imprez muzycznych. Już 19 czerwca na ekranie Multikina Arkady Wrocławskie zostanie zaprezentowany na żywo jedyny w swoim rodzaju koncert zespołu Take That – jednego z najsłynniejszych boysbandów w historii.

Znajdź kino Wrocław w pobliżu ciebie dzięki Q-mapa.pl – kulturalnej mapie miasta.