Home » Uncategorized » Zbadaj się testami alkoholowymi zanim wsiądziesz za kółko

Zbadaj się testami alkoholowymi zanim wsiądziesz za kółko

Urządzenie do testu Jeśli nie mamy automatycznych alkomatów, możemy skorzystać z jednorazowych testów alkoholowych, sprawdzających poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. W ten sposób zweryfikujemy, czy możemy bez ryzyka prowadzić samochód. Jednorazowe alkotesty są dostępne na większości stacji benzynowych i w dużych sklepach. Są stosunkowo niedrogie i bardzo skuteczne.

Testery z balonikiem: wystarczy nadmuchać

Na rynku jest ogromny wybór testerów. Zestawy najczęściej składają się z rurki pomiarowej i balonika z substancją chemiczną. Po wdmuchaniu powietrza do testera trzeba odczekać dwie minuty, a następnie porównać kolor z załączonym próbnikiem. Dokładność alkotestu wynosi 0,1 promila. Godnym polecenia jest jednorazowy alkomat TURDUS Freedrive 1B 0.2‰. Po wdmuchaniu powietrza do szklanej rurki substancja utleniająca zmienia kolor. Żółte kryształki, jakie zawierają testy alkoholowe, zabarwiają się na zielono. Ten jednorazowy test jest dokładny i równocześnie bardzo prosty w obsłudze.

Kupuj produkty spełniające europejskie normy

Jeśli planujemy wyjazd za granicę, warto zaopatrzyć się w testery spełniające europejskie normy, np. NF X 20-702. W razie problemów nikt nie zarzuci nam, że mamy niedokładny alkotest. Poza tym panuje tendencja do wożenia ze sobą testerów alkoholowych. We Francji kwestię tę reguluje kodeks drogowy. Zgodnie z prawem każdy samochód poruszający się po drodze musi być wyposażony w dwa sprawne jednorazowe testy alkoholowe.

Testerem, który można używa w krajach unijnych jest m.in. Alkohit START. Produkt został poddany wielu analizom i zyskał certyfikaty, takie jak: TUV, FDA czy NF. Nic dziwnego, że ten jednorazowy alkomat zdobył uznanie funkcjonariuszy policji na całym świecie. W Europie wykorzystuje się go m.in. w Belgii, Francji, Włoszech.

Ważną informacją jest też to, że Alkohit START nie zanieczyszcza środowiska. Można go wyrzucić do kosza z odpadami komunalnymi. W rozumienie dyrektywy unijnej zawarty w jednorazówce reagent nie jest uznawany za środek niebezpieczny dla środowiska.

Jak prawidłowo używać testów alkoholowych?

Żeby wynik był zgodny z prawdą, trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiednich reguł. Produkt nie działa prawidłowo, jeśli jest trzymany w ujemnych temperaturach. Z wykonaniem testu powinniśmy poczekać co najmniej 20 minut. W tym czasie pozostałości alkoholu całkowicie wyparują z ust i nie zawyżą wyniku. Po wykonaniu testu trzeba odczekać około 2 minuty. Przetrzymywanie testera dłużej niż 15 min od dostanie się powietrza z balonika do rurki może zafałszować wynik.