Home » Hobby » Akcesoria fryzjerskie, które mogą Wam się przydać

Akcesoria fryzjerskie, które mogą Wam się przydać

meble fryzjerskieJest suszarka, jest grzebień i wreszcie prostownica do włosów. Oto podstawowe akcesoria fryzjerskie, których możecie potrzebować.

Nie jest ich wiele. Jednak to nie ilość się liczy, ale jakość. Akcesoria fryzjerskie, które każdy powinien mieć, można policzyć na palcach jednej ręki.

Prostownica do włosów: antyloki

Na pewno zgodzicie się ze stwierdzeniem, że nie ma nic gorszego, niż burza loków opadająca na plecy i ramiona. Na okropne włosy, które bujnie i malowniczo wiją się wokół twarzy jest na szczęście sposób. To prostownica do włosów. Coś, co powinniście mieć, o ile tylko dbacie o swój wygląd.

Jak to działa? Bardzo prosto! Urządzenie składa się z dwóch części. To metalowe lub ceramiczne płytki połączone ze sobą za pomocą zawiasu. Aby wykonać swoje zadanie, prostownica do włosów musi nagrzać się do temperatury nawet 230 stopni. Kiedy to się stanie, można włożyć pasmo kręconych włosów między wspomniane wcześniej płytki i przeciągnąć. W ten sposób zostaną naprostowane.

Ale uwaga: efekt nie będzie nigdy trwały. Operację trzeba powtarzać. Dlatego prostownica do włosów powinna znaleźć się na wyposażeniu szafy każdego, kto chce wyglądać dobrze. A nie jak zarośnięty neandertalczyk, którego włosy kręcą się i falują.

Suszarka do włosów: dla wygody

Oczywiście, samo wyprostowanie włosów nie wystarczy. Od czasu do czasu trzeba je także myć. A po myciu – suszyć. Tu z pomocą przyjdzie suszarka do włosów. Czyli popularne urządzenie, które za pomocą silnika elektrycznego wydmuchuje nagrzane powietrze na głowę osoby używającej sprzętu.

Warto dodać, że jest to urządzenie z polskimi korzeniami. Wynalazek przypisuje się Michałowi Doliwo-Dobrowolskiemu, który wprawdzie był inżynierem rosyjskim, ale pochodzącym z Polski. Inna sprawa, że Doliwo-Dobrowolski miał opracować swoje urządzenie w 1899 roku dla zakładów AEG, a Alexandre Goldefroy, który także opatentował suszarkę, zrobił to w 1890 roku. Przed wynalezieniem suszarki kobiety używały odkurzaczy o odwróconym kierunku przepływu powietrza.

Grzebień: podstawa od tysiącleci

Jest jeszcze naturalnie grzebień. Znany od lat, przydatny przede wszystkim tym, którzy mają włosy dłuższe. Wszyscy wiedzą jak go używać, nie wszyscy stosują, a niektórzy w ogóle nie mają. Rzecz jednak nie w zasadzie, na podstawie jakiej działa, a w rodzajach grzebieni. Te mogą być różne.

Przykładowo, grzebień może być plastikowy. To oczywiście najpopularniejsza opcja. Może jednak być także kauczukowy czy silikonowy. A także rogowy czy zrobiony z drewna. Ważna sprawa: materiał powinien być tak dobrany, aby grzebień nie powodował elektryzowania się włosów.

Nóż chiński: made in China

Chińczycy są na topie. A nóż chiński to jedno z ich szczytowych osiągnięć (chociaż sprzed wieków). To proste narzędzie, które jest rodzajem brzytwy. Inaczej, niż zwykła brzytwa, jest jednak sztywny – nie da się go złożyć. Ktoś mógłby powiedzieć, że wygląda jak połowa nożyczek. I miałby rację.

Dlaczego nóż chiński jest bardziej praktyczny od brzytwy? Przede wszystkim ze względu na niemożność składania. Jest sztywniejszy i łatwiej go kontrolować.

Na tym nie wyczerpują się podstawowe akcesoria fryzjerskie. Kto jednak zadba o to, żeby w szafce znalazła się prostownica do włosów, grzebień czy suszarka, może myśleć o tym, żeby wyglądać dobrze. Czy to się uda, to zupełnie inna sprawa.

Meble do salonu fryzjerskiego znajdziesz na www.pietranera.pl