Home » Motoryzacja » Czym się kierować przy wyborze używanego samochodu?

Czym się kierować przy wyborze używanego samochodu?

Kupno samochodu z historią nie jest łatwe, bo można się naciąć. Pod zadbaną blachą często kryje się prawdziwy złom. Są jednak sposoby, by nie przepłacać i zaopatrywać się w samochody, które będą nam długo służyły. Czym się kierować przy wyborze?

Nigdy nie wierz nikomu na słowo

To najczęściej popełniany błąd. Często jesteśmy zbyt łatwowierni. Prawda jest taka, że nie znając sprzedawcy powinnyśmy zachować zasadę ograniczonego zaufania. Nigdy nie wiemy co może się stać. Bywa różnie. W niektórych przypadkach właściciele samochodów znają faktyczny stan techniczny pojazdów. Wiedzą, że naprawa znacznie przekroczy jego wartość. Tymczasem oferują auta w rynkowej cenie, nie przyznając się, że coś jest nie tak. Warto wiedzieć, że nie potrzeba dużo, by zweryfikować, w jakim stanie jest pojazd i czy jego kupno jest w pełni bezpieczne. Pierwsze co możemy zrobić, to sprawdzić w policyjnej bazie danych tablice rejestracyjne. Można się w tym celu udać do najbliższego komisariatu, W ten sposób przekonamy się, czy samochód nie jest kradziony lub inna osoba ma do niego prawa. Dużo mówi również numer VIN, który znajduje się pod maską lub też w karcie pojazdu . Dzięki niemu da się zweryfikować, czy samochód brał udział w jakimś wypadku lub też kolizji. Dobrze jest stawiać na pojazdy serwisowane w punktach ASO. Wtedy jest dużo większe prawdopodobieństwo, że mechanizm działa jak należy. W niezależnych warsztatach bywa z tym całkowicie różnie. Trzeba się więc porządnie zastanowić, zanim wydamy swoje oszczędności.

Zrób przegląd

Jeśli już jesteśmy prawie zdecydowani. Samochód prezentuje się dość dobrze jest zadbany, a co ważniejsze ma aktualną książeczkę serwisową, pojedźmy y z nim na przegląd. W ten sposób zweryfikujemy jego faktyczny stan. Wprawdzie taka usługa jest dość kosztowna, ale z drugiej strony jeśli okazałoby się, że ma jakieś ukryte wady, to lepiej wiedzieć to dużo wcześniej. Zawsze możemy zawczasu zrezygnować z zakupu lub wynegocjować niższą stawkę. Jest o co walczyć, bo naprawy są nieraz bardzo drogie, a kilkupunktowy rabat może się okazać bardzo pomocny. Dobrze jest również wybierać solidnych pośredników, którzy długo działają w branży. Na rynku jest mnóstwo komisów, ale tyko nieliczne nie oszukują i skupują jedynie sprawdzone wcześniej pojazdy. Część z nich udziela gwarancji na kupione samochody. To zwiększa prawdopodobieństwie udanego zakupu.
Ty też chcesz kupić sprawny samochód. Skorzystaj z dobrego komisu. Nie będziesz żałować: http://www.pewnyautomobil.pl/komis