Home » Finanse » Leasing Kraków może pomóc nam w rozkręceniu naszej firmy

Leasing Kraków może pomóc nam w rozkręceniu naszej firmy

Sposobów finansowania różnych rzeczy jest kilka, jeśli jednak mamy otwartą działalność gospodarczą, warto zastanowić się nad leasingiem. Już nie tylko jest to sposób na spłacenie samochodu, ale często wykorzystywany jest do rozwoju firmy, inwestując w nowoczesne sprzęty czy maszyny.

Inwestycje kosztują, dlatego możemy korzystać z pomocy

Szybkość z jaką rozwija się technologia sprawia, że aby mieć firmę nowoczesną oraz innowacyjną, trzeba za nimi nadążać. Jest to trudne, ponieważ wymaga dużego wkładu finansowego. Tutaj z pomocą przychodzą nam firmy leasingowe. Leasing Kraków możemy bowiem wziąć na maszyny technologiczne, które po czasie leasingowania możemy wymienić na nowocześniejsze. Oczywiście istnieje możliwość również ich wykupienia, ale nie jest to koniecznością. Zawsze możemy je potem sprzedać i zdecydować się na kolejny leasing, w który weźmiemy nowocześniejsze maszyny. W taki sposób nieustannie możemy wymieniać nasz sprzęt na nowszy i odpowiadać na potrzeby rynku. To samo dotyczy na przykład gabinetów lekarskich czy firm, w których głównie pracuje się przy komputerach. Wszystko to możemy wziąć w leasing i nie martwić się, że inwestujemy w to na najbliższe kilkadziesiąt lat. To doskonały sposób, żeby rozwijać swoją działalność, przy czym nie wymaga od nas na początku dużego wkładu finansowego, musimy tylko wliczyć raty w nasze comiesięczne wydatki.

Samochody dalej najbardziej popularne

Wciąż na rynku najbardziej popularnym jest leasing Kraków samochodów. Choć coraz częściej firmy posiadające duże floty decydują się na długoterminowy wynajem pojazdów, to wciąż najwięcej samochodów branych jest właśnie w leasing. Istnieje kilka powodów takiego zjawiska. Po pierwsze wzięcie go jest dużo prostsze od załatwienia kredytu, który wymaga przedstawienia wielu dokumentów finansowych. Po drugie raty można dowolnie dostosować do naszych potrzeb, a po okresie leasingowania wykupić pojazd za preferencyjny, wcześniej ustalony, procent wartości. Po trzecie całą kwotę możemy wliczyć w koszty uzyskania przychodu, tym samym obniżając płacony przez nas co miesiąc podatek. W przypadku kredytu możemy odliczyć tylko jego odsetki. Co więcej, leasing jest również dostępny na samochody używane, co ułatwia wzięcie go nawet przez najmniejsze firmy.