Home » Uncategorized » Żyrandole przeznaczone do salonu

Żyrandole przeznaczone do salonu

lampy Gdy zastanawiałeś się jak powinien wyglądać pokój gościnny w Twoim mieszkaniu prawdopodobnie nie brałeś pod uwagę kwestii jego oświetlenia. A to błąd, gdyż odpowiednio rozmieszczone potrafi bardzo zmienić sposób, w jaki odbiera się wizualnie jego wystrój.

Samo to, czy lampa jest jedna czy kilka potrafi być znaczące. Jeśli do tego dodać ewentualną obecność lamp w innych miejscach niż sufit, na przykład kinkiety na ścianach albo oczka podłogowe, nagle możemy w tym samym otoczeniu uzyskać kompletnie inny odbiór jego wyglądu.

Tak samo jeśli zwrócimy uwagę na zupełnie standardowe lampy, zawsze można zamontować na nich klosze, zamienić je na żyrandole albo umieścić je w designerskich oprawach. Można również manipulować z mocą żarówek i kątem ich nachylenia, a także z rozmieszczeniem ich w różnych punktach sufitu.

Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Jeżeli postanowimy zamontować do salonu wykonane w starym stylu żyrandole, to z pewnością uzyska się posmak klasyki. Natomiast zastosowanie w nim czegoś o futurystycznym wyglądzie będzie świetne dla miłośników nowoczesności.

Umieszczenie żyrandoli w salonie szczególnie dobrze wygląda w przypadku pomieszczeń dużych, w których może przebywać wielu gości. Ale i tam warto zwrócić uwagę na szczegóły tego elementu wystroju. Osobnym zresztą tematem mogą być także lampy stojące, które można łatwo w razie potrzeby przenosić.