Home » Budowlanka » W poszukiwaniu korzystnej oferty

W poszukiwaniu korzystnej oferty

Przedmieścia Wrocławia, jak również okoliczne miejscowości, cały czas prężnie się rozbudowują. Szacuje się, że deweloperzy w tym roku oddadzą nawet pół tysiąca nowych mieszkań w ręce zainteresowanych ofertą klientów. Okazuje się, że możemy liczyć na znacznie niższe ceny, niż w centrum Dolnego Śląska. Czy warto więc mieszkać także pod Wrocławiem?

Centrum miasta nie jest jedyną możliwością

Analizując oferty dostępne na rynku, okazuje się, że czasami warto porzucić miasto i postawić na mieszkanie na przedmieściach. Deweloperzy oferują znacznie przystępniejsze ceny za metr kwadratowy mieszkań na obrzeżach i pod Wrocławiem, niż w centrum miasta. Różnice te mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, jeśli chodzi o mieszkanie willowe.

Q309TP8KY1

Mieszkanie na obrzeżach miasta wiąże się z większymi wydatkami na dojazd do pracy i do innych interesujących nas punktów, które znajdują się w centrum miasta. Jednak koszty te na przestrzeni lat mogą nam się zwrócić, skoro udało nam się zaoszczędzić na kupnie mieszkania.

Inne korzyści

Okazuje się, że nowo zamieszkali mieszkańcy śródmieścia mogą liczyć na mniejsze opłaty lokalne. Mniejsze rachunki za korzystanie z kanalizacji to jedna z takich korzyści, na które można liczyć w wielu gminach.

Obserwuje się, że obecnie deweloperzy wrocławscy skupiają się przede wszystkim na budowie tańszych mieszkań, które będzie im łatwiej sprzedać. Dodatkowo prognozuje się, że w niedalekiej przyszłości średnie ceny mieszkań w stolicy Dolnego Śląska najprawdopodobniej wzrosną.

Gotowe mieszkanie – czy warto?

Na początku deweloperzy zawierają z klientami umowy rezerwacyjne, która wcale nie daje gwarancji stania się pełnoprawnym właścicielem mieszkania. Właścicielami stajemy się dopiero, gdy własność zostaje przeniesiona na kupującego w formie aktu notarialnego.

Jednak kupno gotowego mieszkania pozwala naocznie sprawdzić jego stan techniczny, więc możemy sami ocenić wykonanie tynków, wykończenie klatek schodowych czy też zagospodarowanie strefy wokół budynku.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez Partner Capital – deweloper Wrocław