Home » Wyposażenie domu » Lampy sufitowe w łazience

Lampy sufitowe w łazience

Łazienka to specyficzne miejsce domu. Dokonywane są w niej czynności, które wymagają sporej precyzji i odpowiedniego oświetlenia. Dlatego bardzo ważnym jest. aby odpowiednio wybrać rodzaj oświetlenia, które będzie zamontowane w tym pomieszczeniu.

JAKIE SPEKTRUM?

Światło zasadniczo dzieli się na ciepłe i zimne. Każde spektrum ma inne właściwości. Eksperci doradzają, aby w łazience montować żarówki zapewniające zimne światło. Jest tak dlatego, gdyż ten rodzaj światła pobudza i pomaga w skupieniu się. A przecież nikt nie chce usnąć w wannie czy przysnąć podczas golenia. skutki mogłyby być nieprzyjemne.

ODPOWIEDNIO DOBÓR KLOSZY

W łazience ze względu na dużą ilość wilgoci nie stosuje się kloszy otwartych. Rozbryzgi wody oraz para wodna unosząca się w powietrzu mogłyby wchodzić w reakcje z elektrycznością i dawać niebezpieczne efekty. Dlatego projektanci wnętrz stosują w łazienkach klosze zamknięte bądź plafony. Zapewniają one, że woda nie uszkodzi wrażliwych części lampy sufitowej i zapewniają bardzo dobre oświetlenie całego pomieszczenia.

GWÓŹDŹ PROGRAMU- TYP OŚWIETLENIA

Pod względem typu oświetlenia łazienka jest najbardziej specyficznym pomieszczeniem w każdym domu. Z jednej strony potrzebne jest tam solidne oświetlenie całego wnętrza, a z drugiej strony punktowe oświetlenie wybranych miejsc. Dlatego projektanci najczęściej stosują pojedyncza lamp sufitową umieszczona na środku sufitu. Wyposażana jest ona w zamknięty, rozpraszający światło klosz. W newralgicznych miejscach, na przykład nad lustrem, umieszczane są lampy sufitowe globo z mocniejszym źródłem światła. Są one w miarę możliwości skierowane na punkt, który mają oświetlać.

Odpowiednie oświetlenie łazienki to bardzo ważna kwestia. Jest ona najczęściej używanym pomieszczeniem w każdym domu. Jej specyfika wymusza na projektantach projektowanie oddzielnych modeli oświetlenia, co wymusza dodatkowe koszty. Jednakże warto je ponieść, aby później cieszyć się komfortem i wygodą, które zapewnia odpowiednie rozmieszczenie lamp sufitowych.