Home » Motoryzacja » Jak dobrać kurtki motocyklowe?

Jak dobrać kurtki motocyklowe?

Jazda na jednośladzie jest bardzo inspirująca. Pozwala choć na chwilę się odstresować i zapomnieć o problemach dnia codziennego. Trzeba jednak wybrać odpowiedni strój, by czuć się bezpiecznie. W razie wypadku dobry kombinezon, buty lub kurtka to jedyne rzeczy, które chronią przed poważniejszymi konsekwencjami.

Postaw na jakość

Najważniejsze to wybrać produkty wytrzymałe, które będą służyły przez wiele lat. Na tym nie można oszczędzać. Wprawdzie wyjeżdżając w trasę nikt nie zakłada najgorszego, jednak wypadek może zdarzyć się każdemu. Chwila nieuwagi, brak koncentracji, złe warunki atmosferyczne – wiele nie trzeba, by doszło do nieszczęścia. Wtedy dobra odzież motocyklowa może stanowić doskonałą ochronę. Najlepiej wybierać produkty ze skóry bydlęcej, która jest bardzo mocna i odporna na przetarcia, a do tego nie pęka. Kurtki motocyklowe powinny być dobrze zszyte. Ideałem byłoby, gdyby miały podwójne szwy. Wtedy jest znacznie mniejsze ryzyko, że się zniszczą i będą bezużyteczne. Oprócz tego ważne jest, by kurtka była wyposażona w specjalne protektory umieszczone w okolicach ramion i łokci. Okolice pleców powinny być zabezpieczone sztywnym wkładem piankowym. Ważne jest, by ubranie było przewiewne. Zastosowanie podszewki z poliestrowej i przepuszczającej powietrze siatki, a także wstawki z perforowanej skóry zapewniają komfort noszenia i minimalizują pocenie się skóry.

Bądź praktyczny

Nowoczesne kurtki motocyklowe powinny być nie tylko efektowne, ale również bardzo praktyczne. Na ryku są dostępne modele, które przypominają tradycyjne casulaowe ubrania. Po wyciągnięciu protektorów z powodzeniem można je zakładać na wypady ze znajomymi, wyjścia do baru i na inne okazje. Później wystarczy tylko założyć ochraniacze i wsiąść na motor. To bardzo wygodne rozwiązanie, które w żaden sposób nas nie ogranicza. Z tego powodu takie produkty znajdują coraz szersze grono zwolenników. Są jednak osoby, które za nic nie zrezygnują z dobrze wyglądających klasyków. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na drobiazgi, takie jak: dodatkowe szwy, kieszenie zewnętrzna i wewnętrze, w których można przechowywać najpotrzebniejsze rzeczy. Dodatkowy bagaż nie tylko utrudnia poruszanie się, ale również, stanowi dodatkowe obciążenie co spowalnia jazdę i powoduje wiele problemów. Dobrze stawiać na kurtki motocyklowe z zamkiem błyskawicznym umożliwiającym połączenie ze spodniami. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Dzięki temu można łatwo zakładać i ściągać ubranie. Równie ważne są panele rozciągające na ramiona, które nie ograniczają ruchów.