Home » Moda » Buty na ten jeden dzień? Wybierz czółenka damskie i baw się całą noc

Buty na ten jeden dzień? Wybierz czółenka damskie i baw się całą noc

Ślub i wesele to momenty, które przeżywamy raz w życiu. To dzień, w którym wszystko musi przebiegać idealnie zgodnie z planem, wedle tego, co zostało ustalone, bez żadnych wpadek. Dlatego ważną rzeczą jest, by wybrać nie tylko odpowiednią salę weselną, ale także odpowiednie obuwie weselne.

Całonocne tańce

Kobiety mają bardzo różne preferencje, jeśli chodzi o stroje i również, jeśli chodzi o obuwie. U mężczyzn problem jest mniejszy, mogą najwyżej wybierać między klasycznym garniturem a frakiem, czy smokingiem. Buty to zawsze półbuty, obojętnie, czy szalone w kolorze, czy też całkowicie tradycyjne. Kobiety, jak zwykle mają większy problem. Oczywiście większość z nich wybiera czółenka damskie, ale to tak naprawdę również jest bardzo szerokie pojęcie. Wielu z nas kojarzy czółenka jako potocznie zwane szpilki. Czyli obuwie na bardzo wysokim obcasie, mniej lub bardziej stabilnym. Ta wersja do ślubu jest na pewno bardzo dobrym wyborem, ale tylko w przypadku osób, które na co dzień chodzą w szpilkach. W innym przypadku taka wersja na pewno się nie sprawdzi. Panna młoda będzie cały czas myśleć tylko o tym, by prawidłowo stawiać kroki, nie złamać obcasa, albo zmienić buty, jak najszybciej na coś wygodniejszego. Najlepszy strój to taki, o którym zapomnimy, naturalny i swojski. Jak lubisz obcasy to je ubierz, a jeśli nie? Zdecyduj się na coś niższego. Czółenka damskie występują przecież w różnych wersjach. Możesz zakupić takie, które mają koturn lub obcas tylko na kilka centymetrów. Przede wszystkim wcześniej przymierz buty i pochodź w nich trochę, ponieważ nie zawsze liczy się tylko wysokość obcasa, ale również wyprofilowanie i wyściółka, co daje poczucie stabilności i wygody.

Ciekawy wybór

Kupić możesz także całkowicie płaskie obuwie, wtedy na pewno będzie Ci wygodnie i przetańczysz z radością całą weselną noc. Dobrym pomysłem jest wybranie wyższych butów na sam ślub a jakiś bardziej wygodnych na wesele, gdzie musisz zdecydowanie więcej się ruszać. A co mogą wybrać bardzo szalone panny młode, które nie reflektują na czółenka damskie? Pojawiły się niedawno propozycje ślubnych… trampek! Jak jesteś osobą, która nie boi się kontrowersji i jesteś przeciwniczką obcasów to jak najbardziej możesz wybrać takie oryginalne obuwie, które oczywiście jest stosownie ozdobione i występuje najczęściej w kolorach srebrnym, złotym i białym. Dla mniej odważnych, ale chcących jednak się wyróżnić polecamy klasyczne buty, ale w ciekawych kolorach. Mocna barwa na przykład czerwona, fioletowa, czy błękitna sprawi, że całość stylizacji będzie dużo ciekawsza. Poza tym kolorowe buty prędzej założymy jeszcze po ślubie, niż klasyczne białe szpilki.

Każdy wybór jest dobry

Każda decyzja będzie dobra, jeśli tylko będzie zgodna z Twoimi upodobaniami. Choć czółenka damskie są najbardziej popularne to wcale nie musisz zakupić właśnie ich, choć zachęcamy do wyboru klasyki. Najważniejsza tego dnia jesteś Ty!