Home » Sport i rekreacja » Gadżety dla rowerzysty

Gadżety dla rowerzysty

Niemalże każdy zna kogoś, kto najchętniej nie zsiadałby z roweru. Jeździ na nim do pracy, na wycieczki, uwielbia spędzać w ten sposób czas. Nie straszny mu nawet deszcz czy śnieg. Jeśli znamy kogoś takiego i jesteśmy zaproszeni na jego urodziny czy inne święto, warto zadbać o to, aby prezent dla niego także być związany z tą pasją.

Wieszak na rowery

Być może nasz znajomy cyklista ma problem z trzymaniem swojego roweru w domu. To często bolączka mieszkańców kawalerek czy niewielkich mieszkań w blokach.
Sprawimy mu pewnie radość, jeśli sprezentujemy mu wieszak na rowery. Dzięki niemu będzie mógł powiesić swój pojazd na ścianie i zaoszczędzi sporo cennego miejsca. Jeśli podarujemy taki wieszak, warto, abyśmy pomogli znajomemu także w jego zamontowaniu.

Lampki

Bezpieczeństwo na drodze jest niezwykle ważne. Powinni o tym pamiętać zarówno kierowcy, piesi, jak i cykliści. Jedną z podstaw bezpiecznych zachowań dla tych ostatnich jest bycie widocznym na drodze.
Jeśli chcemy więc zadbać o bezpieczeństwo naszego znajomego, podarujmy mu dobre lampki do roweru. Powinny dawać jasne, widoczne już z daleka światło. Bardzo ważne są także odblaski. Warto, aby takie elementy znajdowały się na odzieży rowerzysty. Możemy sprezentować mu więc także ubrania, które będą nie tylko ładne i wygodne, ale także posiadać będą elementy odblaskowe, dzięki którym cyklista będzie bezpieczniejszy dla siebie i dla innych.

Kask

Niezwykle ważny dla bezpieczeństwa rowerzysty jest także kask. W razie wypadku uchroni on przed bardzo groźnymi konsekwencjami.
Kask powinien być bardzo dobrze dobrany do głowy cyklisty. Nie może być zbyt luźny, ale nie powinien także uciskać. Dlatego tego prezentu lepiej nie dawać jako niespodzianki. Rowerzysta powinien go przymierzyć, sprawdzić, czy na pewno dobrze mu pasuje.
Jeśli znamy dokładny obwód głowy naszego znajomego, możemy jednak zaryzykować kupno kasku dla niego samodzielnie. Jednak warto zrobić to w sklepie, w którym możliwa jest wymiana towaru w ciągu kilku dni. Jeśli kask okaże się za duży lub za mały, właściciel będzie mógł wymienić go na taki, który będzie odpowiadał jego potrzebom.

Zapięcie

Jeśli nasz znajomy rowerzysta dużo jeździ po mieście i często zostawia swój pojazd w różnych miejscach, przyda mu się zapewne solidne zapięcie do roweru, aby nie musiał obawiać się kradzieży.
Sprezentujmy mu zatem porządne zapięcie, które zapewni mu bezpieczeństwo. Możemy dopasować je kolorystycznie do pojazdu, którym się porusza. Z takiego praktycznego prezentu na pewno nasz znajomy skorzysta nie raz.

Tekst przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez Calus-P