Home » Zdrowie i uroda » Depilacja woskiem czy pastą cukrową? Co jest najefektywniejsze?

Depilacja woskiem czy pastą cukrową? Co jest najefektywniejsze?

woman-legs-relaxation-beauty-largeTak naprawdę nad tym, jak pozbyć się niepotrzebnych włosów ze skóry kobiety głowią się od wieków. Najbardziej popularny jest gorący wosk, dzięki któremu możemy na chwilę dłużej cieszyć się gładką skórą. Coraz częściej jednak sięgamy po pastę cukrową, znaną m.in. na Bliskim Wschodzie od stuleci. Co zatem jest skuteczniejsze?

Mniej bolesna pasta cukrowa robi furorę

Wiele kobiet obawia się bólu podczas depilacji, dlatego nie decyduje się na wosk ponieważ jest on bardzo bolesny. Pasta cukrowa jest pod tym względem lepsza, ponieważ nie przykleja się do skóry, a tylko do włosków. Nie poparzy dzięki temu skóry, a i podrażnienie jest bardzo delikatne i szybko znika. Pasta nakładana jest na ciepło lub na zimno, ale w obu przypadkach jest tak samo skuteczna. Możemy ją wykonać w domu, choć na pewno w salonie kosmetycznym depilacja będzie bardziej efektywna i dokładniejsza. Nie zajmie nam też dużo czasu, ponieważ wprawna kosmetyczka zrobi to szybciej niż my samodzielnie w domu. Dodajmy przy tym, że pasta cukrowa jest trudnodostępna w zwykłych sklepach, ale możemy wykonać ją sami z naturalnych składników. Nie jest to jednak proste i trzeba dokładnie znać proporcję składników. Efekty takiej depilacji utrzymują się zazwyczaj koło trzech tygodni, można zauważyć, że odrastające włosy zaczynają być słabsze i jaśniejsze. Wadą tego rozwiązania jest jednak jaśniejąca skóra, na którą ma wpływ sok z cytryny.

Tradycyjny wosk dalej jest w cenie

Wciąż jednak częściej kobiety wybierają wosk, ze względu na jego dokładność, ale też dostępność w każdej drogerii. Przede wszystkim wosk zrywany jest z naszej skóry, co może powodować podrażnienie naskórka. To z tego powodu odczuwamy też większy ból. Nie jest on jednak nie do zniesienia i trwa bardzo krótko. Skóra jest jednak po zabiegu podrażniona, a nadmiar wosku musimy usuwać olejkami, ponieważ zwykła woda nie daje radę. Depilacja woskiem jest efektywna około sześciu tygodniu, tu też w zależności od grubości włosów i predyspozycji do ich wyrastania, może się to wahać między czterema a ośmioma tygodniami. Również mają one wpływ na osłabienie włosów, chociaż nie jest to tak widoczne jak w przypadku pasty cukrowej. Po około dniu podrażnienie z depilowanej skóry schodzi i możemy się cieszyć gładkością. Niezależnie od tego co wybierzemy, musimy pamiętać, żeby po wszystkim wykonywać peeling, żeby włosy nam nie wrastały.

Profesjonalna depilacja Warzawa tylko w Medica SPA