Home » Wyposażenie domu » Na co zwrócić uwagę przy zakupie kabiny prysznicowej?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kabiny prysznicowej?

Dobra kabina to niemały wydatek. Dlatego w czasie oglądania różnych modeli należy zwrócić uwagę na wiele różnych kwestii. Dotyczą one między innymi trwałości i solidnego wykonania, a także funkcjonalności oraz estetycznego wyglądu.

Dopasowana do łazienki

Kabiny prysznicowe są dostępne w wielu różnych rodzajach od wolnostojących po narożne i wnękowe. Aby dokonać właściwego wyboru pod tym względem, należy najpierw dokładnie zaplanować wystrój łazienki oraz wszystkich pozostałych elementów wyposażenia. Będzie to szczególnie trudne zadanie w przypadku małej łazienki, gdzie często kilka centymetrów może mieć duży wpływ na funkcjonalność wnętrza.

Narożne kabiny prysznicowe to najczęściej wybierane rozwiązanie, ponieważ nadają się do ciasnego wnętrza. Nie oznacza to jednak, że taki model będzie zawsze najlepszym wyborem. Przed zakupem kabiny należy dokładnie sprawdzić rozkład instalacji w łazience i sprawdzić, gdzie rzeczywiście można zamontować kabinę.

Solidne wykonanie

Kiepskie kabiny prysznicowe często ulegają różnym awariom. Może się wydawać, że nie jest to duży problem. Rzeczywiście usterka drzwi, które wypadną z prowadnic nie jest poważnym kłopotem. Dużo bardziej problematyczna może być sytuacja, w której zawiodą uszczelki i kabina prysznicowa zacznie przeciekać, zalewając łazienkę.

Dodatkowo tańsze kabiny są pozbawione warstwy ochronnej, zabezpieczającej przed osadzaniem się zabrudzeń. Czyszczenie dużych powierzchni pozbawionych takiego zabezpieczenia może niestety okazać się bardzo kłopotliwe i męczące, zwłaszcza jeśli kabina prysznicowa będzie na co dzień używana przez całą rodzinę.

Wszystkich wymienionych problemów można uniknąć w prosty sposób. Kabiny prysznicowe lepszej jakości będą dużo rzadziej powodować usterki tego typu oraz łatwiej utrzymać je w czystości.

Estetyka

Po obejrzeniu różnych propozycji aranżacji łazienek dostępnych w kolorowych magazynach, można mieć bardzo wysokie wymagania dotyczące wyglądu tego wnętrza we własnym domu lub mieszkaniu. Oczywiście trzeba mieć realistyczne podejście do swoich możliwości finansowych, a także do ograniczeń wynikających z wymiarów pomieszczenia.

Nie oznacza to jednak, że nie można wybrać ciekawej, oryginalnej kabiny prysznicowej. Prawdopodobnie trzeba będzie zrezygnować z najbardziej efektownych rozwiązań, które niestety są bardzo drogie i często również niezbyt praktyczne. Jednocześnie kabiny w średnim przedziale cenowym są również dopracowane pod względem estetyki i wykonane z dobrych materiałów. Bez problemu można wśród nich znaleźć modele, które idealnie wpiszą się w aranżację łazienki, a nawet nadadzą jej bardziej elegancki, luksusowy charakter.

W czasie poszukiwania kabiny trzeba także wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby rodziny i drzwi szklane warszawa. Dotyczy to na przykład osób starszych, które mogą mieć problemy z wejściem do wysokiego brodzika. Z drugiej strony przy braku wanny, duży brodzik może okazać się wygodną alternatywą dla rodzin z małymi dziećmi. Wszytko zależy więc od konkretnych potrzeb domowników.