Home » Moda » Na co zwrócić uwagę podczas kupowania jeansów

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania jeansów

Jeansy to wręcz kultowy element garderoby. Właściwie każdy choć raz miał na sobie te spodnie, większość ludzi ma choć jedną parę w swojej szafie, a dla wielu osób jest to podstawowy element codziennych strojów. W zależności od charakteru, jeansy mogą być luźnym strojem codziennym, wręcz w stylu sportowym lub podchodzić pod strój elegancki.
Zatem prawie każdy będzie kiedyś w sytuacji, w której będzie musiał dokonać zakupu jeansów. Jak to zrobić i na co zwrócić uwagę podczas podejmowania tej decyzji?

Charakter

W pierwszej kolejności powinniśmy zadać sobie pytanie, w jakich sytuacjach zamierzamy nosić nasze jeansy. Czy będą one podstawą codziennego stroju? A może zakładać będziemy je tylko w weekendy i mogą mieć luźniejszy charakter? Możemy też wybrać proste czarne jeansy, które będą się nadawać jako spodnie do pracy.
Kiedy odpowiemy sobie na to proste pytanie, będziemy mogli znacznie zawęzić obszar poszukiwań. Oglądając kolejne modele możemy wyobrażać sobie siebie w danych spodniach w sytuacji, w której chcemy je nosić.

Materiał

Jeansy jeansom nierówne i każdy materiał może być nieco inaczej wykonany. Najłatwiej sprawdzić jego właściwości po prostu go przymierzając i dotykając. Nici różnego rodzaju zapewniają różną jakość produktów. Informację o tym, jakich materiałów używa dany producent można zwykle znaleźć na jego stronie internetowej. Na przykład polski producent odzieży męskiej Viking Jeans do produkcji ubrań używa wysokiej jakości nici polskich, niemieckich i angielskich.

Krój

W wyborze jeansów ogromne znaczenie ma także krój spodni. Jedynym dobrym sposobem na sprawdzenie go jest przymierzenie danego modelu. Jeansy na manekinie czy na modelce mogą układać się zupełnie inaczej niż na naszej sylwetce. Właściwie każdy model wygląda na ciele specyficznie, więc wskazane jest, aby zawsze przymierzać spodnie przed zakupem.

Cena

Dobrej jakości jeansy nie mogą być bardzo tanie. Nie są one jednak także produkowane ze szlachetnego materiału, który musi być bardzo drogi. Zazwyczaj dobre spodnie można kupić za około sto złotych. Cena zależy też oczywiście od producenta, miejsca zakupy, a także wykonania produktu.

Metka

Jeśli już zakupimy jeansy, bardzo ważne jest, abyśmy dokładnie przeczytali metkę, a właściwie przyjrzeli się tej jej części, na której znajduje się opis konserwacji ubrania.
Zazwyczaj jeansy należy prać i prasować odwrócone na lewą stronę. Ponadto, jeśli zawierają elastan, który zapewnia rozciągliwość nie należy ich płukać w płynach do płukania. To ogólne wskazówki, ale aby dowiedzieć się szczegółów, zawsze trzeba zapoznać się z instrukcją na metce.

Opinia

Przed wyborem jeansów warto także popytać rodzinę i znajomych o to, gdzie oni kupują swoje spodnie i czy mogą polecić nam jakieś ciekawe miejsca. Można przejrzeć też internetowe forum, grupy czy blogi, na których internauci polecają różne produkty i sklepy. Zawężenie poszukiwań do określonego modelu i pewnej bazy sklepów powinno znacznie ułatwić nam zakupy i wymarzone jeansy już niebawem mogą znaleźć się w naszej szafie.

Źródło: viking-jeans.com.pl