Home » Uncategorized » Nie masz czasu na organizację? Wedding planner pomoże Ci wybrać atrakcje na wesela

Nie masz czasu na organizację? Wedding planner pomoże Ci wybrać atrakcje na wesela

Ludzie są coraz bardziej zabiegani, coraz bardziej pochłania ich praca i inne obowiązki. A jak wiemy zaplanowanie wesela to nie lada przedsięwzięcie organizacyjne. Zwiedzanie sal, wybieranie zaproszeń, strojów, menu, usadzanie gości… długo można by wymieniać.

Spraw sobie wsparcie

Dodatkową trudnością jest to, że jednak większość osób takie klasyczne huczne wesele wyprawia raz w swoim życiu, a wiec nie mamy doświadczenia, a musimy zorganizować spore przedsięwzięcie dla dużej liczy osób. Wszystko powinno być idealne, bo to dzień najbardziej wyjątkowy w życiu. Jeśli więc nie czujemy się na siłach zarówno czasowo, jak i pod względem organizacyjnym, aby podołać temu wyzwaniu możemy zaufać pomocy osoby, która zajmuje się zawodowo organizacją ślubów i przyjęć weselnych. Oto wedding planner. Kim on jest? To osoba, która na swoje powołanie wybrała pomoc parom młodym w przygotowaniu najważniejszego dnia ich życia. Taka osoba ma naprawdę wiele zadań, jeśli tylko profesjonalnie podchodzi do swojej pracy. To właśnie ona musi zapanować nad wszystkim od a do z, od listy gości i rozesłania zaproszeń po natychmiastowa interwencję, gdy w dniu slubu okaże się, że buty panny młodej są na nią za małe. Takie ekstremalne historie zdarzają się rzadko, ale każdy wedding planner ma ich, co najmniej kilka w zanadrzu.

Obowiązki pomocnika

Wedding planner, oczywiście nie podejmuje za nas decyzji, co i jak zorganizować. Za to na pewno podpowiada nam i przygotowuje od razu takie propozycje, które zgodne są z naszymi wytycznymi oraz budżetem. Bo praca takiego asystenta zaczyna się właśnie od zebrania szczegółowego wywiadu, tak aby dopasować atrakcje na wesela, jak najbardziej do upodobań państwa młodych. Konsultant ślubny musi być doskonale zorganizowany, pomysłowy, uprzejmy i cierpliwy. Zdarza się, że w nerwach i stresie przed ślubem jego pracodawcy są czasem wyjątkowo trudni we współpracy. Konsultant musi to znieść i zrobić wszystko, aby ich dzień był wyjątkowy, a na pewno doczeka się podziękowań, gdy emocje już opadną. Wedding planner przygotowuje propozycje i z gotowymi przyjeżdża do klienta, dzięki temu nie musicie zwiedzać pięćdziesięciu sal, a jedynie pięć, które sa już starannie wyselekcjonowane. Tak samo, jeśli chodzi o atrakcje na wesela. Wedding planner odrzuca te z góry skazane na odrzucenie wedle waszego gustu, a daje Wam listę kilku możliwości, które powinny Wam się spodobać.

Zawód trudny, ale wdzięczny

Konsultant ślubny to naprawdę trudny zawód, ale jednocześnie bardzo wdzięczny. Widać wyraźnie efekty pracy, wiadomo, co następnym razem należy udoskonalić. To również zawód, w którym człowiek cały czas się uczy. Po kilku weselach wie już, że nie może obyć się na miejscu bez igły i nitki, agrafek i jeszcze kilku innych niezwykle przydatnych rzeczy. Radość młodych i ich bliskich za to bardzo silnie motywuje do dalszych starań i wytężonej pracy.