Home » Motoryzacja » Likwidacja szkód komunikacyjnych Zabrze – wybór należy do nas

Likwidacja szkód komunikacyjnych Zabrze – wybór należy do nas

Każde zderzenie na drodze wiąże się dla nas z dużym stresem, niezależnie od tego czy jesteśmy jego sprawcami czy nie. Jeżeli to my z powodu nieuwagi uderzyliśmy w kogoś innego, to nie musimy się martwić o koszt naprawy jego samochodu, pokryje to nasze ubezpieczenie OC. Czy natomiast odzyskamy pieniądze z likwidacji szkód w naszym aucie zależy od tego czy mamy wykupione ubezpieczenie AC.

Ubezpieczenie AC często omijane z powodu kosztów

Przy kupnie nowego samochodu musimy go zawsze ubezpieczyć od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie OC pozwoli na to, że w przypadku naszej winy, likwidacja szkód komunikacyjnych Zabrze odbędzie się bez naszej partycypacji w kosztach. Jest ono obowiązkowe dla wszystkich właścicieli pojazdów. Dobrowolne natomiast jest wykupienie ubezpieczenia AC. Często kierowcy nie decydują się na jego zakup, bo jest on dużo droższy od ubezpieczenia OC. Jeżeli jesteśmy pewni naszego stylu jazdy, wiemy, że jesteśmy obiektywnie dobrymi kierowcami, możemy sobie na to pozwolić. Jeśli jednak wciąż popełniamy na drodze drobne błędy, a tym bardziej jeśli dopiero zdaliśmy egzamin na prawo jazdy, warto mieć takie zabezpieczenie. Przy jakimkolwiek zdarzeniu nie będziemy musieli się bowiem martwić naprawą naszego samochodu.

Zderzenie z innym pojazdem czy zniszczenie przez naturę?

Kierowcy często zastanawiają się nad wykupieniem ubezpieczenia AC jeszcze z jednego powodu. Pozwala ona na likwidację szkody w momencie, kiedy została ona wyrządzona siłami natury. Likwidacja szkód komunikacyjnych Zabrze gdy nie jesteśmy winni zdarzenia, odbywa się zawsze z OC sprawcy. Jednak w przypadku gradu, spadających gałęzi, powodzi czy innych kataklizmów, nie dostaniemy żadnych pieniędzy, bo z czyjego ubezpieczenia? Wtedy właśnie przychodzi nam z pomocą ubezpieczenie AC. Zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe wprowadzają jego okrojoną wersję właśnie tylko do tych obszarów, w których nie było żadnej winy kierowcy, ani nikogo innego. Warto przekalkulować to w momencie kupienia samochodu, ponieważ kupienie ubezpieczenia podnosi nam koszty tej inwestycji. Zawsze warto jednak mieć takie zabezpieczenie, żeby nie okazało się później, że nie stać nas na naprawę samochodu i musimy się go pozbyć za bardzo małe pieniądze.