Home » Motoryzacja » 5 rad dla tych, którzy kupują przewody hydrauliczne

5 rad dla tych, którzy kupują przewody hydrauliczne

1_1-1_600_600_JZróżnicowanie i wielość zastosowań sprawiają, że przewody hydrauliczne to wyjątkowo oporne bestie. Dobrze wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy ich kupnie. Oto pięć szybkich rad.

Można zwracać uwagę na jakość, można przyglądać się cenie. Ważne, żeby priorytety były właściwe, a wybór taki, jak należy. Pytanie, jak przełożyć ten truizm na konkretne działania?

1. Zawsze sprawdzaj, kto jest producentem

To nie przypadek, że producent znalazł się na pierwszym miejscu listy. Dlaczego? Bo od tego, kto produkuje przewody hydrauliczne zależy ich trwałość i jakość. Na takim rynku, jak ten jest to tym bardziej istotne. Trudno mówić o porównaniach poszczególnych produktów i jednym z niewielu drogowskazów w zakresie jakości jest właśnie zakład, w którym powstały.

Na rynku działa kilka firm produkujących przewody hydrauliczne na wysokim poziomie. Dobrze jest wybierać właśnie ich produkty.

2. Zawsze sprawdzaj, jaka jest średnica przewodu

Być może nie zdarza się to na co dzień, ale średnica przewodu może być niedopasowana do średnicy końcówki, do której ma być włożony. Jest to wynikiem tylko i wyłącznie gapiostwa kupującego.

Kto dokładnie sprawdzi, przewodu hydraulicznego o jakiej średnicy dokładnie potrzebuje, ten może uniknąć kolejnych wizyt w sklepie, straty czasu i nerwów. Dlatego zawsze należy zmierzyć lub sprawdzić w odpowiednim miejscu średnicę przewodu.

3. Zawsze sprawdzaj, jakiej długości przewód jest ci potrzebny

Zachodzi tu podobna sytuacja, jak w przypadku średnicy. Jednak przewody hydrauliczne o różnej długości nie powodują tak negatywnych skutków jak niewłaściwa ich średnica. A jednak dobrze jest zainteresować się tym tematem. Dlaczego?

Bo chociaż zbyt długi przewód można zawsze jakość pozwijać albo skrócić, to jeśli będzie za krótki, nie pozostanie nic innego, jak nowy zakup. Z tego względu warto jednak zwracać na tę kwestię uwagę.

4. Zawsze sprawdzaj przeznaczenie przewodu

Może się wydawać, że wszystkie przewody są takie same. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Przewody różnią się nie tylko średnicą czy długością, ale też – a może przede wszystkim – materiałem, z którego są wykonane.

Dobór właściwego przewodu zależy od tego, co będzie nim przetaczane. W przypadku substancji żrącej niezbędny będzie właściwy materiał, który zabezpieczy przewód przed przeciekaniem. W ten sam sposób należy dopasowywać przewody do konkretnego przypadku.

5. Zawsze przyglądaj się wszystkim ofertom

Trywialne? Niekoniecznie. Bardzo często typowym zachowaniem kupującego (nie tylko przewody hydrauliczne) jest wybór pierwszego produktu z brzegu. To błąd. Nie tylko dlatego, że dokładniejsze poszukiwania mogą przynieść lepsze efekty, ale też ze względu na to, że w ten sposób można sporo zaoszczędzić.