Home » Uncategorized » Jakie usługi świadczy kancelaria adwokacka?

Jakie usługi świadczy kancelaria adwokacka?

hammer-802300_640Co prawda usługi prawnicze nie należą do najtańszych, niemniej jednak bywają w życiu tego rodzaju sytuacje, kiedy lepiej odżałować nieco grosza i skorzystać z profesjonalnej porady lub pomocy prawnej. Jest to niekiedy przydatne tym bardziej, że polskie prawo jest dość skomplikowane i może nastręczać sporo trudności osobie, która w tej dziedzinie jest zupełnym laikiem.

Pomoc prawna dla osób fizycznych

Wobec konieczności skorzystania z usług takiej instytucji, jaką jest kancelaria adwokacka, może znaleźć się zarówno osoba prywatna, jak i przedsiębiorca, czy spółka prawa handlowego. O ile firmy w swojej codziennej działalności powszechnie korzystają z usług prawnika czy kancelarii adwokackiej, o tyle osoby fizyczne zwracają się do profesjonalistów zazwyczaj w trudnych i wyjątkowych sytuacjach. Jest to szczególnie wskazane wtedy, kiedy sami nie czujemy się na siłach, aby skutecznie walczyć o swoje prawa i to w różnych dziedzinach. Usługi świadczone przez prawników osobom fizycznym dotyczą bowiem zarówno kwestii wchodzących w zakres prawa cywilnego, jak i prawa karnego, rodzinnego, czy prawa pracy. W sprawach będących przedmiotem postępowania cywilnego bardzo często potrzebujemy pomocy prawnej związanej z rozwodem, alimentami, opieką nad dzieckiem, podziałem majątku i innymi tego typu sprawami. Nierzadko zdarza się, że klient potrzebuje pomocy przed sądem pracy lub w przypadku konfliktu z prawem.

Obsługa firm

Ważną dziedziną działań wielu kancelarii adwokackich jest obsługa przedsiębiorstw i spółek prawa handlowego. Prawnicy w tym przypadku zajmują się nie tylko bieżącym doradztwem na przykład z zakresu prawa podatkowego, ale przede wszystkim udzielaniem pomocy prawnej w postępowaniach administracyjnych, sądowych, arbitrażowych, reprezentowaniem swoich klientów w postępowaniu procesowym, czy wreszcie czynnościami windykacyjnymi. Kancelaria adwokacka może również, poprzez swojego przedstawiciela, uczestniczyć w negocjacjach i transakcjach handlowych, przygotowywać umowy i prowadzić korespondencję handlową, zarządzać dokumentacją z zakresu prawa pracy. W przypadku spółek prawa handlowego w grę wchodzi też przygotowywanie tego rodzaju dokumentów korporacyjnych, jak protokoły zebrań rad nadzorczych i zarządów, uchwały, umowy i reprezentowanie korporacji w różnego rodzaju kontaktach z innymi podmiotami.

Jak wybrać prawnika?

Większość dużych kancelarii adwokackich oferuje zazwyczaj swoim klientom kompleksową obsługę prawną obejmującą wszystkie najważniejsze usługi z różnych dziedzin prawa. Natomiast mniejsze kancelarie często specjalizują się w określonego typu działalności prawnej, na przykład w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego w odniesieniu do osób fizycznych, w zakresie prawa pracy bądź obrotu nieruchomościami. Warto zatem przed podjęciem decyzji co do wyboru prawnika zorientować się, jakiego rodzaju specjalista będzie nam najbardziej potrzebny. Trzeba również zachować ostrożność, ponieważ można natknąć się na oszustów nie mających stosownych uprawnień a ogłaszających się jako specjaliści od tych czy innych usług prawniczych. Lepiej zatem korzystać z oferty sprawdzonych kancelarii adwokackich.

Źródło: kancelaria adwokacka Katowice – Adwokat Remigiusz Sołtys