Home » Wyposażenie domu » Postaw na ekonomiczne rozwiązania, czyli forniry meblowe

Postaw na ekonomiczne rozwiązania, czyli forniry meblowe

Planujesz oryginalnie zaaranżować swoje wnętrze, ale oczekujesz ekonomicznego rozwiązania? Ciekawą opcją są forniry meblowe, które do złudzenia przypominają swoim wyglądem gustowne meble drewniane. Jest to połączenie oszczędności oraz estetycznego wyglądu. Czym są owe forniry meblowe?

Oryginalna okleina, czyli forniry meblowe

Okleina najczęściej stosowana jest do wykańczania drzwi, czy też mebli. Decydujemy się na nią najczęściej kierowani wzorem, kolorem czy ich formą. Chodzi tutaj głównie o to, że dzięki okleinie mamy więcej możliwości odnośnie aranżacji wnętrza według swojej indywidualnej koncepcji. Bardzo często przy produkcji mebli na wymiar używa się fornirów meblowych do wykańczania produktów o najróżniejszych rozmiarach, które spełniają oczekiwania klienta. Jednak syntetyczne tworzywa stały się nudne i nie są w stanie odwzorować wystarczająco dobrze naturalnej powierzchni drewna. Na szczęście na rynku pojawiły się forniry meblowe, które rozwiązują tą niedogodność.

Nie dość, że nie musimy wydawać całego budżetu na zakup nowych mebli, to jeszcze możemy liczyć na prawdziwy efekt naturalnego drewna. To, że forniry meblowe są stosunkowa tanie, wcale nie oznacza, że są gorsze jakościowo. Przy odpowiedniej pielęgnacji są trwałe, a dodatkowo zapewniają bogatą kolorystykę.

Naturalne forniry meblowe a modyfikowane

Forniry meblowe są cienkimi płytami drewna, które uzyskuje się na podstawie skrawania ich ze ściętych pni drzew. Dzięki temu posiadają one naturalne ubarwienie oraz słoje. Jest to świetna alternatywa dla naturalnego drewna, ponieważ świetnie odzwierciedlają jego fakturę i wygląd. Drzwi wykończone fornirami meblowymi wyglądają jak te wykonane z litego drewna. Jednak w przypadku fornirów meblowych nie trzeba się martwić skrzypieniem drzwi.
Z kolei forniry meblowe modyfikowane są pozyskiwane z drzew pochodzenia afrykańskiego. Tam po usunięciu niedoskonałości z drewnianych arkuszy, poddaje się je zabarwieniu i klejeniu oraz prasowaniu. Dzięki takim zabiegom można uzyskać forniry meblowe przypominające wyglądem naturalny odcień i strukturę litego drewna.